• Facebook Social Icon

הנגריה הקהילתית: באר שבע

הקמתה של הנגריה קהילתית היא הגשמת חלום עבורנו, המטרה שלנו היא ליצור קהילה יוצרת ומשתפת, ולאפשר מרחב עבודה וביטוי עצמי לכל מי שמתעניין או מתעניינת ורוצים להתנסות בתחום הנגרות היצירה ומלאכות היד.

בין אם אתם נושמים נסורת ושבבי עץ כבר עשרים שנה, ובין אם מעולם לא ניסרתם אפילו קיסם, הנגריה הקהילתית היא המקום בשבילכם.

מי אנחנו?

"הנגריה הקהילתית" הוא פרויקט מבית היוצר של "הכלבויניק- מחסן ציוד שיתופי" וקהילת "הרשת: באר שבע",  שקם על מנת ליצור מקום לשיתוף רעיונות, ידע ועבודה סביב מלאכות יד ונגרות בבאר שבע.

יצרנו שיתוף פעולה עם סגל ניהולי מקצועי וחם בבית הספר "אמי"ת טכנולוגי באר שבע" בשכונה ד', וקיבלנו אפשרות לשדרג ולהרחיב את פעילות הנגריה גם לקהילה בשעות אחר הצהרים.

איך זה עובד בעצם?

פשוט באים ועובדים? יש מי שיעזור? ואם אין לי ידע בכלל בנגרות?

הנגריה פועלת במספר צורות:

1. סדנה פתוחה

בסדנה הפתוחה יכול כל אדם (בתיאום מראש כמובן) להגיע ולעבוד על הפרויקט האישי שלו. בסדנה תינתן לו האפשרות לעבוד על כלי הנגריה- קיים מגוון עצום של כלים שניתן להשתמש בהם וליצור את הרהיט/פרויקט בו תחפצו. בנוסף, תקבלו חומרים מתכלים (דבק עץ, מסמרים, ברגים, ניירות שיוף וכו') לשימושכם וביטוח על עבודתכם בנגריה.

 

מלבד הכלים והחומרים, בזמן הסדנא הפתוחה את הנגריה פותח "פעיל" מקצועי ומיומן שעבר הכשרה וייתן מענה לשאלות, עצות ניגור, עבודה עם כלים, שלבי עבודה וכו', מלבד הפעיל- יש אתכם! אנחנו מאמינים כי מי שמגיע לעבוד בנגריה שלנו מתחבר לרעיון השיתופי וידע להעניק/לקבל ידע מהמשתמשים הנוספים בסדנה הפתוחה.

חשוב להדגיש: הנגרייה לא מספקת עצים ואותם יהיה עליכם להביא אתכם עצמאית.

2. סדנאות חד פעמיות

סדנאות אלו מתאימות למי שמעוניין להיכנס לעולם מלאכות היד / DIY. סדנאות אלו יועברו על ידי אנשי מקצוע סביב מוצר אותו תוכלו לקחת אתכם, הסדנא תכלול את ההדרכה, החומרים וכמובן הביטוח.

3. קורסים והכשרות

מי שמעוניין להיכנס לעולם הנגרות מעבר לתחביב, מוזמן להגיע לקורס נגרות למתחילים שיערך במספר מפגשים בהנחיית נגר מקצועי. הקורס יכלול לימוד ותרגול על יסודות הנגרות, טכניקות עבודה ותכנון מוצר. בקורס תקבלו את הידע, חומרים, ביטוח ותוספת חדשה לעולם העשייה שלכם.

4. פרויקטים קהילתיים

צוות הנגריה מורכב ממתנדבים ופעילים מקצועיים אשר באים מתחומי ידע מגוונים ורבים ויחד יוצרים צוות מנצח אשר מוביל פרוייקטים קהילתיים ברחבי העיר, המשלבים עבודה בעץ.

5. סיורים והרצאות

הנגריה הקהילתית היא מיזם ייחודי מסוגו אשר מטרתו לגבש קהילה יוצרת ומשתפת. נשמח לפתוח את דלתות הנגריה לקבוצות אשר רוצות לבוא ולטעום מהיצירה או פשוט לבוא ולהיחשף לסיפורו של המקום.

עלויות ומחירים

איך מגיעים?

הנגריה היא עסק חברתי אשר הכנסותיו הולכות לפעילות קהילתית וכיסוי הוצאות שוטפות כמו חומרים, אנשי מקצוע, כלים הדורשים תחזוקה, ביטוח, חשמל ועוד.

אנו מחויבים ליצור מרחב נגיש, בטוח ומקצועי לכולם ובהתאם לכך גם מקפידים שהמחיר יהיה מותאם ונגיש לכל אחד ואחת.

כלל הפעילות בנגריה מצויה תחת פוליסת ביטוח רחבה של עמותת "תור המדבר".

כניסה חד פעמית: 35 ש"ח

אפשרויות תשלום:

* באשראי > בלחיצה פה

* במזומן > בנגריה עצמה

שעות פעילות הנגריה

יום ב': 17:00-20:30

יום ה': 17:00-20:30

אוקי, בא לי ! איך נרשמים?

פשוט יוצרים קשר עם מרטין מנהל הנגריה לתאום אחת מהפעילויות:

נייד: 052-4251745

מייל: nagaria.bs@gmail.com

הנגריה הקהילתית ממוקמת בצפון שכונה ד'.

מרחוב סנהדרין נכנסים לרחוב בר יוחאי. פונים מיד שמאלה עם הכביש, עד שער בית הספר אמי"ת טכנולוגי.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בפייסבוק

הרשת: באר שבע