המקרר הקהילתי

המקרר


מה הרעיון?

'המקרר' הינו מיזם חברתי קהילתי שמטרתו העיקרית היא צמצום בעיית בזבוז המזון והנגשתו לקהילה סביבו. 'המקרר' בבאר שבע הינו תחת חסות המסעדה הטבעונית "שאקטי" שברחוב רבי עקיבא 9 בשכונה ד' ו"הרשת". המיזם החל בתל אביב ב2017, נפתח לראשונה בבאר שבע במאי 2019 ב"קפה סיגל" בשכונה ב', ונפתח מחדש ב"שאקטי" בנובמבר 2020. המקרר נתרם לזכרה של תושבת העיר והשכונה אסתר ססיל רוס על ידיי משפחתה.

איך זה עובד?

עסקים מקומיים ואנשים פרטיים מביאים אל המקרר פירות, ירקות, מאפים ומוצרים יבשים בתוקף שהיו עתידים להיזרק וממש כל אחד.ת יכול.ה לקחת. המקרר הוא לשימוש כל מי שרוצה בכך, ואינו מוגבל לאוכלוסייה כלשהי. כרגע מעבירים למקרר עודפי מזון עסקים מהשכונה כגון מאפיית "מלא", הפלאפל הירוק, הירקן ברבי עקיבא ודויד הירקן ממרכז ח"ן. אחת מהמטרות המרכזיות של המקרר הינה תמיכה בעסקים מקומיים ועל כן כל עסק התורם באופן קבוע למקרר זכאי לקבל את תו המקרר, מדבקה אותה תולים בכניסה לבית העסק במטרה לעודד צרכנים לקנות אצל עסקים התורמים שאריות מזון למקרר.


נשמע מגניב! איך אפשר לקחת חלק במיזם?

קודם כל, להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו:

https://www.facebook.com/groups/1181314412058951/


דבר שני, אנחנו מאוד נשמח לצרף אנשים לצוות - אז אם בא לכם לשמוע פרטים נוספים דברו עם ירון או מאי דרך קבוצת הפייסבוק, או מלאו את הטופס בקישור הבא:

https://docs.google.com/forms/d/1Zt5RdXuYnqT7Cq4OXSbXjKg1B6oDNnnwKOBYh0DQZw0/edit?usp=sharing
  בואו לקחת חלק  

arrow&v

תודה רבה! נהיה בקשר