top of page

הצטרפות לרשת

אז בתור התחלה, צריך להבין: הרשת היא לא קהילה כמו שאתם מדמיינים אותה. כאילו, אם תופסים את הרשת כקהילה כמו כל השאר, אז זה עלול להיראות כאילו יש מלא אנשים שמבינים בדיוק מה העניינים פה ומאוד מעורבבים אחד עם השניה, ורק אתם קצת קלולסים שלא יודעים איך להתחבר. כי ככה זה בקהילות רגילות - או שאתה בפנים או שאתה בחוץ, וכרגע אתה בטוח לא בפנים - אז אתה בחוץ.

 

אז זה לא בדיוק ככה. תנו לנו להסביר.

 

הרשת בנויה ממעגלים:

המעגל הכי הכי חיצוני זה של אנשים שהשתתפו פעם או כמה פעמים בפעילות של הרשת. אם אתם כאן, כנראה השתייכתם למעגל הזה מתישהו. אנחנו מדברים כאן על בערך 20,000 אנשים בהערכה גסה (מאוד גסה).

 

המעגל הפנימי יותר הוא של אנשים "בעלי תודעה רשתית" - לא רק שהשתתפו בפעילות, אלא אשכרה מבינים שהפעילות הזאת היא חלק מתנועה רחבה. במעגל הזה יש באיזור 800 אנשים (שוב, הערכה גסה). יש מעגלים פנימיים יותר ויותר, של פעילים ורכזי מיזמים והצוות המוביל, אבל זה כבר נושא לדיבור אחר.

בקיצור, אם רק עכשיו הצטרפתם, אז כנראה שאתם איפשהו במעבר מהמעגל החיצוני של המשתתפים למעגל של בעלי תודעה רשתית. אתם עוד לא מבינים בדיוק מה פה קורה פה - וזה בסדר. ככה בדיוק זה עובד.

 

מה שיקרה מכאן, זה שלאט לאט תיחשפו לעוד ועוד דברים שקורים ברשת.

איך? יש כל מיני דרכים שלא דורשות מכם לצאת מאיזור הנוחות שמאחורי המסך: אפשר להצטרף לקבוצת אנשי הרשת בפייסבוק, הקבוצה המרכזית של הרשת, אפשר לעקוב אחרי הדף של הרשת: באר-שבע או להרשם לרשימת התפוצה שלנו, ממש כאן למטה. 

 

אבל הדרך הכי טובה אם תשאלו אותנו - פשוט להגיע, להופיע.

החיים קורים בחיים ולא מול המסך, באופליין ולא באונליין (או כמו בעצם- באונלייף).

יש מלא מלא דרכים לעשות את זה: להגיע לאירועים, או להשתתף בהפקה שלהם, להשתתף בחוג קח תן, או אפילו להעביר חוג, להשאיל בכלבויניק או להשתתף בנגריה פתוחה, להתחבר לאנשים בקבוצת אנשי הרשת להרמת איזה מיזם, להשאיר אוכל מוצל במקרר, לבקר בבית הפארק, להתאמן ביוגה ב"שכונה, לארגן מדורה שכונתית או איזה ג'ם סשן, להגיע לארוחת שישי שכונתית ועוד ועוד. 

 

אם תסכימו להיענות להזמנה, לצאת מאיזור הנוחות ולעבור לחיים, אנחנו יכולים להבטיח לכם דבר אחד: הפעמים הראשונות (כנראה) הולכות להיות מביכות בטירוף, או לפחות מביכות למדיי. אתם לא הולכים להכיר אנשים, ולא יהיה לכם כל כך על מה לדבר. זה יראה לכם כאילו כולם מכירים אחד את השני ורק אתם אאוטסיידרים. ואתם בטח תשאלו את עצמכם "מה אין לי חיים? מה אני עושה פה?"

 

זה עלול להישמע לכם מוזר, אבל גם לנו אחרי הרבה זמן ברשת, לא מעט מפגשים כאלה הם עדיין מביכים, מלא פעמים אנחנו מרגישים אאוטסיידרים. אבל זה רק כי צריך לזכור שחלק מהדיל של לצאת מאיזור הנוחות הוא זה שזה לא נוח.

 

אבל, ויש כאן אבל גדול:

יש קטע כזה עם קשרים אנושיים שלמדנו ברשת בשנים האחרונות, חוק מאוד אוניברסלי שתרשו לעצמכם לאמץ לחיים: ככל שאתם פוגשים מישהו יותר פעמים, דרגת האמון בו תעלה ודרגת המבוכה שלכם תרד.

 

ואם תשאלו אותנו, זה הקטע של הרשת.

היא הגוף הזה שמאפשר לכם לפגוש אנשים בהקשרים שונים, בסביבות שונות, בפעילויות שונות פעם אחרי פעם אחרי פעם. וגם אם אלה אנשים שהם לא בדיוק מהטייפקאסט שלכם, בפעם העשירית שתראו אותם אתם כבר מכירים ברמה מסויימת, כבר לפחות תחייכו אחד לשני, זה כבר לא יהיה מוזר לגשת ולשאול "שניה, אז מי את/ה? אני רואה אותך בכל מקום!"

 

אבל הרשת היא לא רק המקום להכיר אנשים

היא המקום להתחבר ברמה הרבה יותר רחבה: היא המקום ליצור ביחד את מרקם החיים שהיינו רוצים לראות. להבין מה חסר לנו בחיים, ואיך יוצרים ביחד משהו חדש שימלא את הצורך או את החוסר הזה. הגריה הקהילתית הוקמה על ידי צעירים שהיה חסר להם מרחב לעבוד בו ביחד בעץ. הכלבויניק קם מתוך צורך לקבל נגישות לחפצים שאתה לא רוצה לקנות בעצמך. חוג קח תן מתוך צורך בקבלה ונתינה של ידע. המקרר קם מתוך צורך בהצלת מזון. המפגשים הקהילתיים נולדו מתוך צורך בחיבור ובמפגש אנושי. פסטיבל מזרקה ושאר האירועים נולדו מהצורך בתרבות אלטרנטיבית.

 

תנו לעצמכם ליצור, להתחבר, להרחיב את אזור הנוחות. תנו לעצמכם להתרשת.

זה לא קל, אנחנו אומרים מראש. אבל אם באר שבע היא הבית, גם אם הבית הזמני, זה שווה את זה.

מוזמנים ממש להתחיל מכאן: עמוד הרשת , קבוצת אנשי הרשת, עמוד האינסטגרם, ערוץ היוטיוב 

הצטרפות לפעול ברשת

שתדעו...שאם בא לכם לקפוץ עוד שלב ולהצטרף לפעול ברשת או באחד מהמיזמים זה ממש אפשרי. תוכלו אפילו לקבל על זה בונוס. יש לנו כמה אפשרויות מעניינות בשבילכם.

כדי שזה באמת יצליח, חשוב לנו שתכירו במידה מסוימת את הרשת ועם יד הלב תרגישו איזה ניצוץ של התלהבות או חיבור. וגם, חשוב לנו שבמהלך העשייה תביאו לידי ביטוי את היכולות הייחודיות שלכם ואת מה שאתם יודעים לעשות הכי טוב. מבטיחים שתוך כדי גם תכירו ותלמדו  לא מעט. 

- בא לכם להצטרף למיזם קיים? להפקות? יש לכם רעיון אדיר למיזם חדש? כתבו לנו 

- סטודנטים? 

* מתווה 2 נק"ז למעורבות חברתית: במסגרתו ניתן לפעול ברשת ובתמורה נחתום לכם על טופס ותקבלו... 2 נק"ז. 

(באוניברסיטת בן גוריון תמורת 40 שעות // מכללת ספיר תמורת 60 שעות // סמי שמעון תמורת 50 שעות // מכללת קיי תמורת 40 שעות). לפירוט האפשרויות לפעילות ולהרשמה.

* מלגות דיקאנט הסטודנטים - לסטודנטים באוניברסיטת בן גוריון או במכללת סמי שמעון. הרשמה בטופס מעלה.

* מלגות נוספות - רוצים לפעול אצלנו? דברו איתנו

עובדי אינטל?

תוכלו לפעול במסגרת הרשת וכצ'ופר אדיר ביותר על פועלכם, אינטל תתרום לרשת. להרשמה

bottom of page