top of page

הרשת במדיה

WhatsApp Image 2022-06-10 at 09.12_edited.jpg

גם יד שנייה זה בוטיק: הכירו את שמב'אלה

מתוך רצון לצמצם את תרבות הצריכה ולהעלות את המודעות לסביבה, נולדה יוזמה קהילתית מיוחדת. חנות בוטיק יד שנייה חברתית, "שמב'אלה", שהקימה קהילת 'הרשת: באר שבע' מבית ארץעיר, כאן בלב שכונה ב' בבאר שבע.

24.05.22 

7f934f11-79a7-4dfa-8f8f-ade7404e1354_edi

סוחרי השוק העירוני מקבלים תו קהילתי

מובילי המיזם החברתי 'המקרר' בבאר שבע הגיעו בשבוע שעבר לשוק העירוני בעיר כדי לפרגן לסוחרים שתורמים את סחורתם למיזם ואף העניקו להם תו חברתי מיוחד.

06.06.22

ממצבים את השכונה.jpeg

ממצבים את השכונה, למען השכונה

ביום רביעי הקרוב, יזכו תושבי שכונה ב' ליהנות ממיזם חדש שיוצא לדרך בעזרת קהילת "הרשת". נועה שמש, אחת ממובילות המיזם - "נדאג יחד לעתיד השכונה שלנו"

04.01.22 

הבר בוס.jpg

מבירת ישראל לבירת הנגב: היזם של "הבר-בוס" בריאיון מיוחד

הוא בן 29, פעיל ויזם חברתי, נשוי לסטודנטית לרפואה, הוא חלק משלישית אחים והביא איתו מיזם מעניין במיוחד... הכירו את שמעיה בנדר! בשבועות האחרונים נכנס לתפקיד כמוביל הרשת: באר שבע, לצידה של נועה שמש הוותיקה בתפקיד. בריאיון מיוחד חושף שמעיה בפני מערכת באר שבע נט את המיזם "בר-בוס"- בר קהילתי נייד בתוך אוטובוס שיוקם בקרוב בבאר שבע.

07.04.22

פודקסט.png

הסימפטום של הדרום

נועה שמש ונטע לוי הן ממובילות התארגנות הצעירים האלטרנטיבית שמטרתה להמתיק את הגלולה המרה שבלגור שעה מתל אביב. בשיחה עם צח הן סיפרו על המניעים, האירועים והמיזמים הרבים שהרשת מפעילה ברחבי שכונה ב. אה וכדאי שתתלבשו יפה בערב כי אולי תפגשו כמה מהקופידונים.

08.05.22 

הארון הקהילתי.jpeg

הארון הקהילתי החדש של באר שבע

מי מכם שהסתובב הבוקר באזור אלכסנדר ינאי, ממש מאחורי מרכז הנעורים, בוודאי הבחין בארון גדול וסגול שהוצב שם, ובעשרות התושבים שהתרכזו סביבו עם דוכנים, בגדים ומוזיקה. מה שאולי לא ידעתם, זה שהייתם עדים להשקת הארון הקהילתי של באר שבע. המיזם המפורסם שהחל באור יהודה, הגיע היום גם אלינו לבירת הנגב בזכות יוזמה מקומית של 3 צעירים תושבי העיר- נועה, עומר ונדב

23.10.21

באר שבע נט סיכום שנה.jpeg

"לא לפעמים חלומות מתגשמים, אלא תמיד חלומות מתגשמים"

היא רק בת 28, אבל כבר עומדת בראש אחת ההתארגנויות המשמעותיות ביותר בעיר, בונה סצנה חברתית צעירה שנותנת פייט רציני לתל אביב, ומטפחת חממה עבור צעירים באר שבעים שרוצים להגשים חלומות. הכירו את נועה שמש, מובילת "הרשת: באר שבע", בין הצעירות המובילות והמשפיעות בעיר.

13.12.21

תמונה4.jpg

הרחובות בשכונה ב' קיבלו תפנית

תושבי שכונה ב' בבאר שבע גילו להפתעתם כי שמות רחובות העיר קיבלו תוספת מעניינת בדמות שמות של נשים מובילות בהיסטוריה. המיזם נעשה כחלק מאירועי יום האישה כמעין מחאה מגדרית על כך שרוב רחובות בשכונה נקראים בשמות של גברים. נועה דקל מיוזמות המהלך: "גאה מאוד במהלך שעשינו, אין ספק שגרמנו לרבים ורבות להרהר בנושא - ובכך השגנו את מטרתנו"

15.03.22 

המקרר הקהילתי הוד השרון.jpg

למה משקיעים בהייטק ולא ביוזמות חברתיות?

ראשי הערים והממשלה חייבים לאמץ את היזמים הצעירים ולדאוג לתוכנית לקידום עסקים חברתיים - שיתרמו ליצירת ערים בריאות, תוססות ומתקדמות

 24.09.21

לאן תורמים את כל השקיות.png

לאן תורמים את כל השקיות מהסדר שעשינו בארון?

בישראל יש שפע של עמותות ומיזמים שעוזרים למבקשי סיוע, רובם בהתנדבות מלאה - והם ישמחו לקבל את הבגדים והחפצים שאתם כבר לא צריכים, במיוחד כשהחורף מתקרב. החולצה או המקרר הישן הם פריט מיותר? בשביל מישהו אחר זה יהיה אוצר • אז איפה תורמים? הנה כמה אפשרויות מדרום ועד צפון

09.10.21

העיתון השכונתי.jpeg

העיתון השכונתי החדש של שכונה ב' יוצא לדרך

ממשיכים בעשייה: לאחר שבחודש שעבר הושק מחדש קולנוע ח"ן, קהילת "הרשת", מרשת הקהילות של 'ארץעיר' המשיכה לפרויקט שכונתי נוסף. שחר כהן, תושבת השכונה נשמעה נרגשת - "יש משהו בקצב של העיר הזו שמרגש אותי".

20.10.21 

כתבה מעיתון הארץ.png

הרשת: אימפקט של צעירים על הסביבה

"הרשת באר שבע'" היא התארגנות צעירים עירונית רחבה, הפועלת לביסוס העיר כאלטרנטיבה מובילה לצעירים בישראל, ועושה באמצעות רשת יוזמות מקומית ואירועים המבססים חיי קהילה בעיר, ובפרט בשכונה ב'. היא משמשת כפלטפורמה ליצירת חיבורים אנושיים וקבלת כלים מעשיים, אשר הופכים רעיונות משותפים למיזמים חיים ונושמים.

02.07.21

כתבה באנגלית.png

Building Israel’s Dust City

After decades of great expectations, Beersheba often seems like a lost cause. But a recent visit revealed a city finally on the cusp of a breakthrough.

10.08.21

בסרט הזה כבר היינו.jpg

בסרט הזה כבר היינו: קולנוע חן בבאר שבע "קם לתחייה"

מחזירים עטרה ליושנה: קהילת "הרשת" החלה להקרין סרטים סמוך למרכז המסחרי בו פעל בעבר קולנוע חן. להקרנה הראשונה הגיעו עשרות ילדים עם הוריהם

11.08.21

פודקסט.png

להישאר בבאר שבע אחרי הלימודים?

מתלבטים אם להשאר לגור בבאר שבע כשיסתיימו הלימודים? גם לפני 6 שנים היו סטודנטים שהתלבטו אם להשאר בבאר שבע בסיום לימודיהם. כמה מהם עשו מעשה והקימו את ארגון "הרשת", ומאז עסוקים ועסוקות מאד בלהגשים את החלומות שלהם כאן, בבאר שבע. אלו הסיפורים של שלושה מהם: מתן סעד, נועה שמש ומעיין ברוק. מה הם חושבים על סצנת הצעירים

01.06.21 

פסטיבל התמודדות עם נזקי הקורונה.jpeg

"הרשת בבאר שבע" בפסטיבל ייחודי שיעזור בהתמודדות עם נזקי הקורונה

לצד חגיגות 6 שנים להיווסדות התארגנות הצעירים- הרשת בבאר שבע, הם נאלצים להתמודד עם הנזקים הכלכליים כתוצאה מנגיף הקורונה. לכן החליטו להרים
פסטיבל תרומות ברוח קהילת הרשת, שיתרחש בשכונה ב' בבאר שבע. פסטיבל ה"באלה" יתפרס על פני מספר ימים ויכלול סדנאות, אירועים, מסיבה ועוד הפתעות

06.06.21

יוגה בשכונה.jpeg

יום היוגה הבינלאומי: "מחזקים את הקשר בין הגוף לנפש"

היום, 21 ביוני, אנו מציינים את יום היוגה הבינלאומי! לרגל היום המיוחד שוחחנו עם מדריך יוגה באר שבעי מהפרויקט יוגה ב"שכונה שסיפר על חשיבות היוגה, על מה שהוביל אותו לעולם הזה ועל החיבור בין הגוף לנפש באמצעות התנועה

21.06.21 

המקרר הקהילתי.jpg

המקרר הקהילתי של באר שבע – לזכר אסתר רוס

בשנים האחרונות, התפתח פרויקט חברתי חשוב ומשמעותי בשם "המקרר הקהילתי". במסגרת הפרוייקט, מקרר מוצב תחת חסות של אחד העסקים בשכונה, והוא פתוח לקהל הרחב 24 שעות ביממה- לטובת כולם. המטרה של הפרויקט למנוע בזבוז מזון, ולאפשר לקהל הרחב להשתמש במוצרים בו.

19.03.21 

יום השואה.jpeg

"הרשת באר שבע" מחברת בין צעירים בעיר לזיכרון השואה

לציון יום השואה והגבורה, "הרשת באר שבע"- ארגון צעירים ששם לעצמו למטרה לקדם את העיר באר שבע, יזם פרויקט ייחודי וחדשני שמטרתו להעניק לצעירי העיר הזדמנות להקשיב להרצאה העוסקת בזיכרון השואה מזווית קצת אחרת ובמקום לא שגרתי- "זיכרון על הבר".

07.04.21 

מי בא לאכול איתי.jpg

מי בא לאכול איתי?

'בתים מבשלים', האירוע הקולינרי המגניב של באר שבע, יצא לדרך ביוזמת 'הרשת' - התארגנות צעירים קהילתית בבאר שבע וזו לו הפעם החמישית! המסורת החדשה יחסית התחילה בכלל בתל אביב, בשכונת יד אליהו, וכמו שקורה פעמים רבות עם הצלחות, היא התפשטה והגיעה לבאר שבע.

11.04.21 

פודקסט.png

נטוורקינג ופרק לייב עם לירז בנג'ו, בן מורג ויערה קטן

באירוע הנטוורקינג הראשון של מדרום תיפתח הטובה ראיינתי לשלושה ראיונות קצרים את: 1. לירז בנג'ו שעוסקת ביחסי ציבור ודיברה על החשיבות של יחסי ציבור ובכלל על הסיפור שאנחנו כותבים פה בנגב. 2. בן מורג שסיפר לנו על הפרויקט המדהים של הרשת באר שבע שהוא אחד המנהלים שלו. 3. יערה קטן מנהלת אגף הצעירים של הסוכנות היהודית סיפרה על הפעילות המיוחדת שהם עושים.

02.02.20

איכות הסביבה בשכונה.jpeg

התושבים שהחליטו לקחת אחריות על איכות הסביבה בשכונה שלהם

תושב שכונה ב' שם לב ללכלוך ברחובות ובמרחב הציבורי בשכונה, מתוך תחושת מעורבות קהילתית פנה לקהילת 'הרשת: באר שבע' מבית ארץ עיר ויחד הם הרימו פרויקט ניקיון שכונתי בו לקחו חלק עשרות תושבים!

08.11.20 

קהילה שטוב לחיות בה.jpg

קהילה שטוב לחיות בה

סביבת מגורים מוצלחת אינה כוללת רק דירה יפה ושכונה מטופחת, אלא גם קשרים חברתיים בין התושבים

17.02.21 

פסטיבל פריסקול_edited.jpg

פרס ל"הרשת: באר שבע"

קהילת "הרשת: באר שבע", הפועלת בשכונה ב' בבירת הנגב, זכתה, באחרונה, באחד מ-3 פרסי "זוסמן ג'וינט" למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל בסך 25 אלף דולר, על תרומתה המיוחדת והמשמעותית בקטגוריית קיימות ואורבניות ועל הסיוע של הקהילה לקבוצות חלשות בחברה.

14.01.19

YYY.png

Y Y Y - אגואיזם אבל בקטע טוב

תעודה. סיפורו של דור הY (בני 25-35). מה אנחנו יודעים באמת על הדור המושמץ הזה? פרק 6. "אגואיזם אבל בקטע טוב": דור הY הוא האחראי למהפכה החברתית הגדולה ביותר שהתרחשה בישראל. האם זה דור שמשנה את העולם?

25.06.19 

מדרום-תפתח-הטובה-לוגו-חדש-300.jpg

מדרום תיפתח הטובה - יזמות חברתית בנגב

הפודקאסט שיביא את העולם החברתי העשיר של הדרום אל האוזניים שלכם: בכל פרק נדבר על תחום אחר ועל יוזמות חברתיות שעוסקות בו - ויחד ניצור רשת חברתית של אנשים שמחויבים לשינוי לטובה

10.09.19

פרס לרשת באר שבע.jpg

"פרי-סקול" - פסטיבל שיתוף ידע, יצירה וקהילה בבאר שבע 2018

האירוע "פרי-סקול" יתקיים בימים רביעי-שישי, 22-24 באוגוסט 2018 בשעות 17:00-23:00 במרכז ח"ן בבאר שבע. פסטיבל הפריסקול (Free School) נחשב לאחד מאירועי השיא הגדולים של "הרשת: באר שבע" והוא כולל שיתוף ידע של למעלה מ- 25 סדנאות שונות ומגוונות דוגמת תנועה, גינון, בישול, הכנת בירה, פיסול בפירות, סדנת ניהול רגשות, התפתחות אישית, ניהול, יזמות ועוד. 

22.08.2018

מתן סעד.png

מתן סעד מקהילת הרשת באר שבע בתוכנית בפותחים יום

מתן סעד, מוביל קהילת "הרשת באר שבע" מבית ארץעיר מספר בתוכנית פותחים יום על מודל הרשת. הרשת באר שבע זו קהילת צעירים מבית ארץעיר, בשיתוף הרשות לפיתוח הנגב הפועלת בבאר שבע וכיום משוכפלת לערים נוספות.

28.08.18

מעיין בורק.png

לא לבד: הקהילות הקטנות שקמות בערים הגדולות

'הרשת' היא מיזם חדש שמחבר בין צעירים ונלחם בניכור העירוני. חזון דומה עומד מאחורי חללי העבודה המשותפים שכובשים את העולם, ושנולדו בהשראת הקיבוץ

16.09.18

חברים לא רק ברשת.png

הרשת: באר שבע בחדשות סוף השבוע, על קהילתיות ושיתופיות הגרסא האורבנית

ואז פנו אלינו מ"כאן" וביקשו לסקר את הקהילתיות החדשה שהרשת יוצרת. התרגשנו, אמרנו "כן" ומפה לשם, בשישי האחרון עלתה כתבה על מגמת השיתופיות והקהילתיות בארץ. עם הצצה למאחורי הקלעים של מיזמים מצליחים מבית הרשת כמו הכלבויניק - מחסן ציוד שיתופי והנגריה הקהילתית- באר שבע ודרך האירועים והפעילות השוטפת - אפשר לראות קצת את התמונה הרחבה של הרשת ואת המהות שלה.

31.12.17

הכולבויניק.jpg

פטיש, מסמר - נשאל מהר / "כמו קיבוץ בעיר": המחסנים השיתופיים הם אי של אמון בים הניכור

הכולבויניק בבאר שבע, המחסן של מאיר ברחובות, השיתופיה בכפר סבא ותל וקח בתל אביב - בכולם תוכלו לשאול ולהשאיל חפצים, לפתוח את הלב ולבנות קהילה | "יש תפיסה של לא סומכים אחד על השני ואנחנו מנסים להראות שאפשר אחרת", מספר יניב עבדי

20.07.18

הבנתי שכדאי לי.jpg

"הבנתי שכדאי לי ליצור את החיים שאני רוצה"

"היום אין כמעט בשום מקום בישראל אפשרות להשתייך לקהילה חברתית", מסביר מתן סעד, מקים "הרשת" מבית עמותת ארץעיר - מודל קהילתי באר שבעי שכבר כולל קרוב לאלף חברים. בזמן שחלקנו לא מכירים אפילו את כל השכנים בבניין שלנו, "הרשת" מקדמת בפעם השלישית פסטיבל שהופך את כל תושבי העיר לשותפים לעשייה - פשוט כי ככה הם רוצים לראות את העיר שלהם

19.08.18

לא רק בפייסבוק

לא רק בפייסבוק: חיי הקהילה והשיתוף העירוניים | מתוך חדשות השבוע

קהילות של אזרחים במרכזי ערים נהנים משיתופיות וחברות, ופועלים ביחד במגוון פעילויות – החל מהסעות הילדים לבתי הספר ועד השכרת דירות מסובסדות בתמורה לעבודה למען הקהילה. כתבתו של זיו רייף.

29.12.17

bottom of page