• Facebook Social Icon

המדרשת: מערך הידע והסדנאות

הידע האצור בנו הוא כמעט מה שמגדיר אותנו כבני אדם. זהו הניסיון המצטבר מכל חוויות חיינו, מההכשרות שעברנו וממערכות היחסים שניהלנו. ידע הוא התובנות וההארות שהתגבשו בנו, כלל הרשמים והזיכרונות שנחרטו בנו, מה שעוזר לפיתוח האישי שלנו ומה שיש לנו להציע לעולם.

למרות החשיבות של התחום הזה, נדמה כי הוא מקבל תשומת לב מעטה מדי מעצמנו ומהסביבה שלנו. למה שלא נשנה את זה, ביחד?
המדרשת שמה לה למטרה לקדם את תחום המסחר בידע בקרב צעירי באר שבע: לחבר בין מה שחסר בכל אחד מאיתנו, לבין מה שיש לנו להציע לעולם. לא רק שכל אחד מאיתנו יכול להעשיר את חיי כלל חברי הקהילה, אפשר גם לפתח את הכלכלה המקומית ולהרוויח מזה כסף!

לוח הסדנאות והקורסים

אילו סדנאות יש במדרשת? 

>> ידע שייתן למשתתפים בקורס כלים משמעותיים        

    ופרקטיים בהם הם יוכלו להשתמש בהמשך חייהם.

>> נושאים ותחומי ידע שכרגע לא ניתן להם מענה 

    בתחומי העיר באר שבע.

מה מוביל אותנו בבחירת הקורסים?

>> חפשו בלוח השנה את הסדנא או הקורס שתרצו

>> הקליקו על הסדנא (בלוח השנה) לפרטים      

    נוספים ולהרשמה

אילו סדנאות היית רוצה שיהיו במדרשת?

איך נרשמים?

אז איך בעצם עובדת המדרשת?

כמו כל דבר ברשת: ביחד. אנחנו מספקים את המסגרת, אתם מביאים את עצמכם.

משתתפים יוצרים

כל אחד מאתנו מבין/ה הכי טוב מהם תחומי הידע שחסרים לנו כדי להתנהל בחיים: ממכונאות רכב ועיצוב בעץ, דרך תעסוקה וניהול מערכות יחסים מיטיבות, ועד לניהול פיננסי של משק הבית. אז ספרו לנו אילו הכשרות וקורסים הייתם רוצים לראות במדרשת >> בלחיצה פה.

כסף? ברשת???

במשך זמן רב התלבטנו ברשת איך לגשת לנושא הכסף. בהתחלה "כסף" הייתה קצת כמו מילה גסה עבורנו - העיסוק שלנו בכסף הסתכם בגיוס כספים מקרנות ותורמים ושימוש בו כדי להפוך את החיים שלנו, תושבי באר שבע, לטובים ביותר. לאט לאט חלחלה בנו ההבנה שכסף הוא משאב שדורש קצת יותר התייחסות, כי עלול לבוא יום שבעלי הממון יחליטו להשקיע את הכסף במטרות אחרות, או להפסיק להשקיע אותו בכלל... במילים אחרות, הסתמכות על משאבים חיצוניים שלא בשליטתנו היא לא ברת קיימא.

בנוסף, כולנו זקוקים לכסף כמשאב. כסף הוא מה שמאפשר למובילי הרשת להתפנות מעיסוקים אחרים כדי להקדיש את מרצם לפעילות, הוא מה שמאפשר רכישה של חומרים ופרסום, הוא מה שנותן את הכוח להרים אירועים ומפגשים, מקטן ועד גדול. בקיצור - הבנו שאנחנו צריכים להתחיל לדאוג לעצמנו ולהפסיק לסמוך על אחרים שידאגו לנו.

מתוך המחשבה הזו נבטו וצמחו (ואנחנו מקווים שיגיע יום וגם יפרחו) הגופים העסקיים של הרשת - המדרשת, הנגריה הקהילתית, וספריית הציוד "הכלבויניק" - כולם עסקים חברתיים ללא מטרת רווח שמהווים את מנגנון ההכנסות העצמיות של הרשת. ברוח הרשת - המשתמשים עדיין נשארו במרכז, ותמיד ישארו, וגורמים חברתיים/קהילתיים עדיין יטו להשפיע יותר מאשר גורמים עסקיים במערך קבלת ההחלטות.

כחלק מזה, החלטנו לנקוט במדיניות של שקיפות מלאה על מערך הכספים: כל אחד ואחת יכולים לבקש (וגם לקבל!) את פירוט ההכנסות וההוצאות של הגופים  העסקיים של הרשת, ובכלל זה כלולים גם הקורסים והסדנאות במדרשת.

 

ולא רק זה - אנחנו מאמינים במתן שכר הוגן למעבירי הסדנאות שלנו, שמשקיעים לא מעט בבניית המערכים, בלוגיסטיקה, ובהוצאה לפועל של כלל הפעילויות במדרשת. אז דעו - הכסף שלכם נותן כוח לדברים טובים להמשיך לקרות.

מעולה. התהליך בפשטות הוא שניקח את הרעיונות ההתחלתיים שלכם ויחד אתכם נעבד אותם לכדי סדנאות וקורסים שיועברו לחברי קהילת הרשת הבאר-שבעית. מעניין אתכם? מלאו את הטופס למעבירי סדנאות [ממש פה] שיעזור לכם ולכן לפרוט את הרעיון שלכם לפרקטיקה - איך הדבר הזה יכול להפוך לסדנא לקהל הרחב. לאחר מילוי הטופס נהיה אתכם בקשר (היאזרו בסבלנות, לפעמים זה לוקח זמן עד שהעת מבשילה לנושאים מסוימים) ונקבע פגישה בה נמשיך לעבד יחד אתכם את הרעיון ולהפוך אותו למציאות.

כל אחד מאיתנו הוא בעל כח אדיר ומיוחד: ידע. כולנו צברנו במהלך החיים התנסויות, הכשרות, חוויות, נסיונות שהביאו אותנו להיות מה שאנחנו היום. ולא רק שאנחנו יודעים כל כך הרבה - מה שאנחנו יודעים יכול להיות מאוד, אבל מאוד מעניין עבור אנשים אחרים ללמוד, שהם אפילו היו מוכנים להשקיע ממיטב כספם כדי שאת או אתה תעמדו מולם ותגידו את מה שיש לכם להגיד.

לא מאמינים? תשאלו את דברת שהעבירה את סדנת הארומה-תרפיה, שהייתה (ותמיד תהיה) הראשונה שהעבירה קורס במדרשת. או את בן, שהעביר את קורס כלי גוגל ללמעלה מ- 40 אנשים שהבינו שגוגל הוא כלי עצמתי שכדאי להם ללמוד.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בפיסבוק

אני רוצה להעביר סדנא במדרשת !

הרשת: באר שבע